29 Mart 2014 Cumartesi

SEÇİMDEN ÖNCE PİCASSO İLE STRES ATMAK


    Pazar günü yerel seçimler var malum. Ortalık toz duman. Seçimden önceki cumartesi gününü sakin sakin geçireyim diyenler ve yolu Beyoğlu'na düşecek olanlar için bir önerim olacak. Pera Müzesi'ne İspanya-Malaga'dan misafirler gelmiş. Picasso'nun doğduğu evden sanatçının mini mini patiği, oyuncakları, küçücük gömleği gelmiş. 
 
    Ve bunların yanı sıra ustanın 1923-1969 yılları arasında ürettiği gravürler, seramikler... Özellikle gravürler şahane. Kiminde çocukları Claude ve Paloma yer alıyor bu eserlerde, kiminde vazgeçemediği kadın figürleri, kiminde mitolojik sahneler... 

    Hepsi de görülmeye değer. "Picasso, Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler" sergisi 20 Nisan'a kadar Pera Müzesi'nde meraklılarını bekliyor olacak.


    Müzede bir başka sergi daha var 20 Nisan tarihine kadar. "Aurora, Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı"... Benim gibi cam sanatını sevenler için oldukça keyifli eserlerden oluşan bir sergi. Kuzey ülkelerinin ışığını ve doğasını yansıtır nitelikteki cam objeler İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka ve İzlanda'dan 25 sanatçıya ait. 
    
    İşte böyle. Bu iki güzel sergi benden küçük bir öneri olsun. Herkese keyifli bir hafta sonu, ülkemiz için hayırlı bir seçim sonucu dilerim. (Ve lütfen ama lütfen oy kullanmayı ihmal etmeyelim.) 

4 yorum:

  1. Cam eserlere ben de hayranim :-) o musluk calisirmi acep?
    Opuyorum kocamamm!

    YanıtlaSil
  2. Ne cok gormek isterdim iki sergiyi ve Beyoglu"nu. Cam objeleri bende cok severim. Tesekkurler duyuru icin.

    YanıtlaSil

Yorumu olan?