2 Aralık 2012 Pazar

NEYE NİYET, NEYE KISMET!    Dün akşam Okul Aile Birliği üyeleri olarak eşlerimizi de alıp bir eğlence mekanına gittik. Çoğunluğu birbirini senelerdir tanıyan veliler olarak amacımız -deyim yerindeyse- felekten bir gece çalmaktı. Mekana girmemizle "........ Eğitim ve Kültürü Destekleme Derneği" pankartını görmemiz bir oldu. Meğer o gece orada bu ilçe derneğinin Öğretmenler Günü kutlama yemeği varmış. Mekanı işletenler böyle bir şey söylememişlerdi bize. Hiç bir müşteriyi kaçırmamak istememişler belli ki. Neyse efendim... Olabilir... Bize ayrılan iki uzun masaya yerleştik. Yemeklerimizi yemeye başladık. Orkestra ufak ufak müzik yapmaya başladı. Bir süre sonra bir kızcağız çıktı sahneye. "Derneğimizin gecesine hoşgeldiniz" falan derken herkesi Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Haydaaa! Kalkmasan olmaz. Hep beraber ayağa kalktık, saygı duruşunda bulunduk. Arkasından doğal olarak İstiklal Marşımızı söyledik. Yanlış anlaşılmasın, saygı duruşuna ve İstiklal Marşı söylenmesine her  zaman dünden hazır bir halim vardır. Ama böyle bir insan olduğum halde bana bile bir acayip geldi o anda. Doğal olarak hiç beklemiyorduk o akşam orada saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşımızı okuyacağımızı:) Bu törenin arkasından İlçe Milli Eğitim Müdürü çıktı, konuşma yaptı. 10-15 dakika konuştu. Ondan sonra dernek başkanı çıktı konuşma yaptı. Ardından yılın öğretmenini seçtiler. Yılın öğretmeni çıktı, ödül aldı, konuşma yaptı. Biz de mecbur dinliyoruz, alkışlıyoruz. Aksi halde ayıp olacak. Bu arada... Bir başka masada da özel bir bankanın çalışanları vardı bizimle aynı kaderi paylaşan:) Arada dernek başkanı bize dönüp  "kusura bakmayın sizin de vaktinizi alıyoruz" dedi ama yapacak bir şey yok. Bizim hangi okuldan geldiğimizi öğrenmişler ama yanlış anlamışlar, bizi de öğretmen zannediyorlardı. Bir ara kim olduğunu kaçırdığım bir bey, konuşması sırasında bize teşekkür etti çünkü başarı sıralamasında ilçe olarak ilk beş içerisindeymişiz. Bunda bizim de katkımız varmış:) En az 45 dakikamız bu şekilde geçti. Daha sonra hep beraber göbek atarken, tam hızımızı almışken dernek yararına çekiliş yapıldı. Bizler de bilet aldık tabii. Büyük ödülü banka masasından bir kız kazandı:) 
    Velhasılıkelam... Neye niyet, neye kısmet. Böyle değişik bir gece oldu.  Haaaa! Eğlenmedik mi? Eğlendik. Orası ayrı... 

   

10 yorum:

 1. İçkili eğlence yerinde yapılacak şey mi ama bu tarz bir organizasyon? Hoş bir anı olmuş ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de anı oldu:)Komikti:)

   Sil
  2. Dernek yemeğinde içki yoktu. Bizde ve banka masasında vardı tabi. İnsanlar iyi niyetli bir şekilde organizasyon yapmışlar. O aptal mekan sahiplerinde kabahat.

   Sil
 2. Hahahaha, fikra gibi ayol :-)

  YanıtlaSil
 3. Değişik olmuş fena mı?
  Yıllar geçse unutmazsın Sezer`cim:))

  YanıtlaSil
 4. Süper, son zamanlarda okuduğum, gözümde canlandırdığım, yaşamış kadar olduğum en komik yazı...süpermiş...
  Keşke siz de bozuntuya vermeseydiniz aranızdan en yi öğretmeni seçseydiniz, o çıkıp konuşma yapsaydı ,ama öyle böyle bir konuşma değil:)....
  hatta keşke ben de olsaymışım diyeceğim
  çok eğlenceli imiş...süper:))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya biz de ne yapacağımızı bilemedik:) Okulun adı da deşifre oldu,okulu temsil ediyorsun bir yerde. Kuzu kuzu oturduk:)))

   Sil
 5. iyiymiş değişik gece işte.
  :)

  YanıtlaSil

Yorumu olan?